Nogometno igralište u Bregani uskoro će dobiti umjetnu travu, čime će se znatno poboljšati sportska infrastruktura. Ugovor o rekonstrukciji igrališta i izgradnji tribina potpisali su gradonačelnica Petra Škrobot i direktor tvrtke Maxmar Grupa, Miljenko Sakoman. Projekt obuhvaća igralište s umjetnom travom koje će zamijeniti postojeće travnato, a radovi obuhvaćaju skidanje humusa, izvedbu drenažne podloge, uređenje posteljice i postavljanje amortizirajućeg nosivog sloja, nakon čega će se ugraditi umjetna trava koja udovoljava FIFA-inim standardima. Uz igralište će se izgraditi montažne tribine kapaciteta 300 gledatelja, sigurnosna ograda, zaštitna mreža, stupovi i rasvjetna tijela, a bit će postavljeni i montažni golovi.
Povećana izdavanja za sport
– Ovaj je projekt još jedan korak prema poboljšanju uvjeta za sportaše i rekreativce u Samoboru. Naša je zadaća osigurati kvalitetnu infrastrukturu za sve dobne skupine kako bismo omogućili postizanje vrhunskih sportskih rezultata. Nadamo se uspješnoj realizaciji projekta bez većih izazova – rekla je Škrobot. S time se složio i Sakoman te istaknuo ekološku vrijednost projekta jer se umjetna trava izrađuje od recikliranih materijala. Vrijednost investicije iznosi nešto više od 1,1 milijun eura, pri čemu Ministarstvo turizma i sporta sufinancira 300 tisuća eura, a ostatak je osiguran iz proračuna.
Osim igrališta u Bregani, Grad provodi još nekoliko važnih sportskih investicija, uključujući gradnju sportske dvorane uz OŠ Milana Langa i novu dvoranu na prostoru bivše vojarne. Također, u tijeku su radovi na uređenju igrališta u Langovoj ulici, gdje će se na 2769 četvornih metara urediti teren za košarku, rukomet i mali nogomet, uz dječji park.
Samobor je među gradovima koji su najviše povećali izdvajanja za sport. Primjerice, u prošloj godini za sportske je potrebe izdvojeno 2,486.262 eura, dok je za ovu godinu osigurano 2,769.000 eura, što je povećanje od oko 300 tisuća eura. Pritom, najveći dio sredstava ide Samoborskom sportskom savezu i Ustanovi za upravljanje sportskim objektima. Također, osigurano je 20.000 eura za nagrade sportašima i 15.000 eura za izradu Strategije razvoja sporta. Naime, Grad je nedavno donio Strategiju razvoja sporta za razdoblje od 2025. do 2030., radi stvaranja optimalnih uvjeta za sve sportaše.

U gradu djeluje više od 4300 registriranih sportaša, 2700 djece u sportskim programima, 38 sportskih udruga i 35 sportskih grana. Grad financira rad 170 trenera, od kojih je 20 zaposleno ugovorima o radu, dok ostali rade putem ugovora o djelu, volontiranju ili studentskih ugovora.
Kvalitetna sportska sredina
Vizija razvoja sporta uključuje povećanje broja građana uključenih u sport, postizanje vrhunskih rezultata, učinkovito upravljanje sustavom te unapređenje sportske infrastrukture. Cilj je dugoročno promovirati Samobor kao kvalitetnu sportsku sredinu, osigurati djeci i mladima optimalne uvjete za bavljenje sportom te omogućiti talentiranim sportašima ostvarenje njihovih potencijala.