Od 20. do 23. kolovoza Koprivnica će prvi put objediniti svoja dva najveća ljetna događanja, Renesansni festival i završnicu Ljeta na Zrinskom. Tijekom četiri dana grad će ponuditi sadržaj kakav dosad nije imao, a posjetitelji će moći uživati u velikim koncertima, vrhunskim vinima i gastronomiji, a svega nekoliko minuta hoda dalje zakoračiti u autentični svijet renesanse među povijesnim bedemima, priopćila je gradska Turistička zajednica.
– Završnica ovogodišnjeg Ljeta na Zrinskom trgu rezervirana je za dva velika regionalna glazbena imena koja će nastupiti na otvorenom, uz slobodan ulaz za sve posjetitelje – ističu u TZ-u. U petak, 21. kolovoza na pozornicu stiže Sergej Ćetković, a 22. kolovoza, publiku očekuje koncert legendarnog Prljavog kazališta. Novo mjesto okupljanja tijekom završnog vikenda Ljeta na Zrinskom, od 20. do 22. kolovoza, bit će Bistro u parku, koji se ove godine premijerno predstavlja kao nova eno-gastro zona manifestacije. Posjetitelje očekuje 12 vinara Udruge Bregovita Hrvatska, koja okuplja vinare s područja Središnje Bregovite Hrvatske. Uz bogatu vinsku ponudu bit će dostupna i raznolika ponuda piva i drugih osvježavajućih pića, dok će domaći proizvođači i ugostitelji pripremati prigodne zalogaje koji će upotpuniti gastronomski doživljaj. Za glazbenu atmosferu tijekom sva tri dana pobrinut će se DJ Krnya. Više od 1300 kostimiranih sudionika iz 13 europskih zemalja tijekom četiri dana prikazat će život u doba renesanse kroz viteške turnire, mačevanja, povijesne logore, stare zanate, glazbenike i atraktivne scenske nastupe. Ovogodišnje izdanje donosi i zanimljivu temu – higijenu u renesansnom razdoblju.
– Posjetiteljima će biti dostupni prirodni, domaći sapuni, čime će se tema približiti na autentičan i interaktivan način – kažu u TZ-u. Ulaz na Renesansni festival u četvrtak, 20. kolovoza, slobodan je za sve posjetitelje. Od petka do nedjelje dnevna ulaznica iznosi pet eura, dok je ulaz za djecu do 12 godina besplatan. Ulaznica vrijedi za jedan ulaz na festivalski prostor. Parking neposredno uz renesansne bedeme dostupan je po cijeni od 3 eura, a posjetiteljima će na raspolaganju biti i okolna parkirališta.