Iako je potres s kraja 2020. godine doveo do toga da velika pozornost javnosti bude na Banovini, ali i aktivnost Sisačko-moslavačke županije bude usmjerena na stradalo područje, u Županiji ističu da ne zanemaruju razvoj moslavačkog dijela županije.
– U ovom trenutku interes javnosti usmjeren je na obnovu objekata stradalih u potresu na području Siska, Petrinje i Gline, no ravnomjerno razvijamo i ulažemo u čitavu Sisačko-moslavačku županiju što potvrđuju brojni projekti koje u ovom trenutku
provodimo i na moslavačkom području, ali i drugdje – rekao je župan Ivan Celjak.
Projekt dug 15 godina
Župan je dodao da je Kutina grad u koji Sisačko-moslavačka županija ulaže najviše vlastitih sredstava, a Kutinčanima je nedavno, povodom proslave Dana grada, poručio da “uvijek mogu računati na Sisačko-moslavačku županiju u ostvarenju zajedničkog cilja, a to je unapređenje kvalitete života svih građana grada Kutine”.
– Dom za starije i nemoćne osobe Kutina projekt je o kojem slušamo više od 15 godina. Zacrtali smo si cilj da ćemo taj projekt
realizirati i uspjeli smo ga pokrenuti u prvoj godini svog mandata. Vlastitim sredstvima uređujemo prostor u kojem će biti smješten
Dom za starije i nemoćne osobe Kutina. Osim toga, uredili smo i obnovili školsko sportsko igralište Tehničke škole Kutina, u toj
školi rekonstruirali smo kotlovnicu što je izuzetno važno zbog izazovne energetske situacije u kojoj se nalazimo, a osigurali smo sredstva i za novi CNC stroj za Tehničku školu Kutina. Nakon olujnog nevremena koje je pogodilo Kutinu rekonstruirali smo krovište sportske dvorane Srednje škole Tina Ujevića Kutina. Također smo u Kutini uredili stan za jednu obitelj koja je ostala bez svoga doma u potresu – istaknuo je župan, dodavši da je naveo samo dio projekata koje provodi Sisačko-moslavačka županija.
Dom za starije i nemoćne osobe u Kutini prvi je javni dom koji Sisačko-moslavačka županija uređuje za starije stanovništvo s ovog područja.
Vrijednost 11,5 milijuna kuna
Naime, dio zgrade Doma zdravlja Kutina bio je neiskorišten te je Županija pokrenula postupak radova koji su započeli sredinom srpnja i u intenzivnoj su fazi. Riječ je o 1253 m2 korisne neto površine, i to prostora 1. kata, gdje će se urediti stambeni prostor za korisnike doma, odnosno 24 spavaonice s kupaonicama. Planirani kapacitet je 50 korisnika.
Uredit će se i prostor dnevnog boravka s čajnom kuhinjom za korisnike te sobe za izolaciju s prostorijom za medicinsko osoblje i pomoćnom ambulantom. Vrijednost ove investicije je 11,5 milijuna kuna. U prostoru podruma uredit će se ambulanta, uredi, garderoba, kuhinjski blok, blok praonice rublja, prostorije za spremačice i druge prostorije.