Voditelj Ivan Novak tom prilikom je predstavio rad Centra koji već gotovo 30 godina pruža meteorološke usluge i informacije prilagođene specifičnim potrebama Primorja i Gorskog kotara.
"Županija za rad Centra izdvaja 65.000 kuna, zajedno s Gradom Kastvom i Opatijom koji izdvajaju dodatnih 65.000 kuna. Kada smo dobili upit prije nekoliko godina, priskočili smo u pomoć iako to nije osnovna djelatnost Županije. Prvi razlog je radio emisija 'Vrijeme za vrijeme' koja je dio našeg primorskog identiteta, a drugi što se radi o kvalitetnoj, pravovremenoj i profesionalnoj informaciji koja u primorju pomaže u spašavanju života", rekao je zamjenik Boras Mandić.
Uspoređujući rad Centra nekad i danas, Novak je istaknuo da je nekad bilo manje zahtjevnih upita dok su danas očekivanja ljudi viša jer su prognoze i rezultati kvalitetniji, s više informacija. Primjerice, više nije dovoljno objaviti samo upozorenje o nevremenu, već i točno kada će biti nevrijeme i kakvog intenziteta.
Projekt "Pomorski centar Rijeka" pokrenut je 2015. godine na inicijativu Radio Rijeke. Ugovorom o sufinanciranju Projekta Primorsko-goranska županija, Grad Kastav i Grad Opatija osigurali su sredstva za redovne materijalne troškove rada Centra kao i zapošljavanje još jednog djelatnika Centra - meteorologinje Danijele Vlašić koja, uz kolegu Ivana Novaka, posao izvještavanja o vremenskim prognozama obavlja od svibnja 2015. godine. U ožujku 2016. godine dvojcu meteorologa pridružio se još jedan član - meteorolog Igor Horvat.
DHMZ je kao nacionalna meteorološka i hidrološka služba dio svjetske mreže nacionalnih meteoroloških i hidroloških službi pod okriljem Svjetske meteorološke organizacije (WMO). Sjedište DHMZ-a je u Zagrebu, a dijelovi DHMZ-a smješteni su u Zagrebu, Splitu, Rijeci te na 34 lokacija diljem Hrvatske gdje su smještene glavne meteorološke postaje i osam radarskih centara, priopćili su iz Županije.