Ponos Sisačko-moslavačke županije okupio je najuspješnije sportašice, sportaše i sportske ekipe u županiji, koji su u 2025. osvajali medalje na prvenstvima Hrvatske te ostvarili iznimne sportske uspjehe. Na manifestaciji su uručena ukupno 322 priznanja.
Povećana sredstva
– U županiji imamo sjajne sportaše i ponos je prava riječ koja opisuje naše osjećaje kada vidimo rezultate koje oni ostvaruju. Svojim uspjesima predstavljaju sebe, svoje obitelji i klubove, ali i Sisačko-moslavačku županiju. Ovo priznanje uveli smo upravo zato da im iskažemo zahvalnost za trud i uspjehe. No, ne želimo se zadržati samo na lijepim riječima. Naša podrška sportu mora biti konkretna i vidljiva – rekao je župan Ivan Celjak prilikom dodjele priznanja.
Istaknuo je da je proračun Zajednice sportskih udruga i saveza SMŽ-a prije nekoliko godina iznosio oko 200.000 eura, a danas iznosi više od 1,6 milijuna eura.
– To je činjenica koja govori o smjeru koji smo zauzeli u županijskoj upravi. Podržavamo djecu, mlade sportaše, kategorizirane sportaše, kao i ženski sport. Prošle godine osnovali smo Centar izvrsnosti u sportu SMŽ-a s ciljem dodatne edukacije trenera, kako bi stjecali nova znanja i vještine te ih prenosili djeci i mladim sportašima. Istodobno, potičemo i seniorske ekipe kroz programe Centra izvrsnosti kako bi ostvarivali što bolje rezultate, a to će potaknuti i naše mlade sportaše da ostanu u svojim klubovima. I ove godine sufinanciramo plaće za trenere, a uskoro ćemo dodijeliti opremu sportskim klubovima – dodao je župan Celjak.
Na svečanosti je sudjelovao i Klub hokeja na ledu Sisak sa svoje tri ekipe. Seniorska muška momčad i mlađi kadeti bili su prvaci Hrvatske, a ženska ekipa ponijela titulu doprvakinja Hrvatske. Kapetan muške seniorske ekipe Mario Puzić rekao je da im u ostvarivanju ciljeva puno znači podrška Županije, Grada i navijača.
– I ova sezona jako nam je dobro krenula, od početka smo u vrhu lige i ostvarujemo sve naše ciljeve. Puno je lakše igrati i ostvarivati ciljeve kada iza tebe stoje i Grad i Županija. Zadovoljni smo publikom, puno je djece koja dolaze na utakmice, a neki od njih i upisuju se na hokej – istaknuo je Puzić.
Uspješna sezona
Članica ŠPK-a Top Step Anes Marković, hrvatska reprezentativka, državna prvakinja u standardnim plesovima i doprvakinja u 10 plesova za 2025., zadovoljna je svojim rezultatima u prošloj sezoni.
– Sezona koja je iza mene bila je iznimno uspješna i izuzetno sam zadovoljna postignutim rezultatima. Bilo je puno radosti, kvalitetnog plesanja i lijepih uspomena. Ova dodjela mnogo mi znači jer pokazuje koliko se naša Županija brine za sportaše i prepoznaje naše uspjehe – rekla je Anes.