Izbornik
Naslovnica Gradovi Velika Gorica
Novo zlato seniorske ekipe velikogoričkih kreativaca

Plesni klub Megablast ponovno slavio na Svjetskom prvenstvu

- Izuzetno veseli što su seniori potvrdili uspješan niz iz juniorske konkurencije gdje su na posljednjem SP-u 2019. također osvojili zlato - rekao je predsjednik Plesnog kluba Megablast Gordan Križaj

Megablast je postigao odlične rezultate na Svjetskom prvenstvu u breakdanceu održanom protekli vikend u Grazu. Seniori su osvojili prvo mjesto u kategoriji crew, a Josip Mustać u kategoriji mlađih juniora. Roko Župančić i Franka Meštrović te juniorska ekipa osvojili su drugo mjesto u svojim kategorijama. Izabela Tenžera osvojila je četvrto, Ivan Novogradec peto, a Josip Geci deveto mjesto u svojim kategorijama.

- Izuzetno veseli što su seniori rezultatom potvrdili uspješan niz iz juniorske konkurencije gdje su na posljednjem SP-u održanom
2019. također osvojili zlato. U juniorskoj konkurenciji dobili su izvrsne nasljednike kojima je prvo mjesto izmaklo za jedan glas iako su bili najmlađi u konkurenciji - rekao je predsjednik Plesnog kluba Megablast Gordan Križaj.

Plesni klub Megablast osnovan je prije 22 godine s ciljem promicanja plesne kulture i sporta. Djeci pomažu pri rješavanju urbanih
problema, socijalizaciji, prevenciji neprilagođenog ponašanja i ovisnosti, potiču na zabavu i afirmaciju pozitivnih vrijednosti.

Višegodišnjim sudjelovanjem kluba na natjecanjima  nisu izostali ni rezultati, pa je tako Megablast trenutačno jedan od najtrofejnijih
plesnih klubova u Hrvatskoj. Postali su višestruki državni, europski i svjetski prvaci, a najnoviji uspjeh samo je jedan u nizu usjpeha tih rasplesanih velikogoričkih kreativaca.