- Potpisan je ugovor o najmu s tvrtkom iz Jastrebarskog za prostor karlovačke drvne industrije u stečaju i tvrtka ima rok do kraja siječnja iduće godine riješiti svu papirologiju i pokrenuti proizvodnju. Ako se to ne dogodi, idemo dalje u prodaju imovine karlovačkog DIP-a – kazao nam je Zoran Mihajlović, stečajni upravitelj karlovačkog DIP-a. Nastavak proizvodnje podržali su i Porezna uprava i HABOR.
Tvrtka je u stečaju od rujna 2014. godine kada je kući poslano 65 radnika koji su zadnje dvije godine radili čak i bez plaća, a po tadašnjim podacima Damira Fistrića, jednog od suvlasnika, dug tvrtke bio je oko 90 milijuna kuna.
Svima njima, ali i stečajnom upravitelji, te Zori Radetić, predstavnici Sindikata radnika u trgovini i opunomoćenici bivših radnika DIP-a, u cilju je da se slučaj DIP riješi tako da se ponovno pokrene proizvodnja.
- Dvadesetak bivših radnika DIP-a ostavilo je svoje podatke jer, ako se nastavi proizvodnja iz drvne mase, htjeli bi ponovno raditi u DIP-u. Tvrtka s kojom je potpisan ugovor o najmu poslovnih prostora drvne industrije, iznimno je ozbiljna u želji da već u siječnju pokrene proizvodnju, isprva u pilani s 20 do 30 radnika, a kasnije i u drugim pogonima. Čekaju da im banka odobri kredit za pokretanje proizvodnje – kazala je Zora Radetić.
Druga opcija prodaja imovine
DIP ima velik poslovni prostor; hale, zemljišta, trafo stanicu u karlovačkoj gradskoj četvrti Banija, smješten odmah uz cestu D1 što lokaciju čini atraktivnom ulagačima. Ipak, pismo namjere za najam stečajni je upravitelj dobio samo od tvrtke iz Jastrebarskog.
- U interesu nam je da se slučaj DIP-a riješi. Pokretanje proizvodnje, uz dodatna ulaganja u tehničku opremljenost strojeva koji nisu u najboljem stanju, najsretnije je rješenje. Najmoprimac time ne postoje i vlasnik DIP-a, ali u budućnosti su zainteresirani i za moguću kupnju lokacije. Dajmo mu vremena do kraja siječnja da pokrene proizvodnju i zadovolji sve uvjete. Druga je opcija uvijek prodaja imovine nakon čeka bismo mogli isplatiti vjerovnike i radnike – dodao je stečajni upravitelj. Po riječima Zore Radetić, bila bi šteta da se prostor pretvori u neki novi trgovački lanac kojih u Karlovcu ima više nego dovoljno, jer je proizvodnja, bilo koje vrste, za sve puno bolje rješenje.