Izbornik
Naslovnica Gradovi Kutina
Sportaš iz Kutine

Vanja Burmudžija svjetski prvak u kik-boksu

Prvak u kik-boksu učenik je 1. razreda matematičke gimnazije Srednje škole Tina Ujevića Kutina

Član Kickboxing kluba Kutina, stariji kadet Vanja Burmudžija, osvojio je prvo mjesto na Svjetskom prvenstvu u Jesolu (Italija). Vanja se natjecao u kik-boks disciplini point fighting, gdje je u konkurenciji 2670 natjecatelja iz 63 države sa svih šest kontinenata osvojio zlatnu medalju u kategoriji do 63 kg.

Do zlata je Vanja došao nakon što je bio bolji od niza odličnih protivnika. Tako je u prvom kolu svladao Mađara Dániela Földija rezultatom 12:11; u četvrtfinalu Alberta Rimonija (Italija) 20:11; zatim je u polufinalu svladao odličnog Adija Locka (VB) 12:11
te u velikom finalu furiozno dobio Marca Casalla (VB) s 10:5.

Vanja već osam godina trenira kik-boks i dosad je postigao niz vrijednih rezultata u mlađim dobnim skupinama. Ove je godine osvojio Europski kup u Karlovcu te Svjetski kup u Budimpešti.

Nakon novog velikog uspjeha članovi Kickboxing kluba Kutina i građani Kutine upriličili su svečani doček Vanji Burmudžiji.

– Velika konkurencija pokazatelj je ovog uspjeha koji je rezultat velikog truda i rada – rekao je Dalibor Burmudžija, Vanjin otac i trener.

Uz brojne građane Vanji i Daliboru Burmudžiji na velikom uspjehu čestitali su gradonačelnik Zlatko Babić i Josip Marić, predsjednik
Kickboxing kluba Kutina.

Vanja Burmudžija učenik je 1. razreda matematičke gimnazije Srednje škole Tina Ujevića Kutina, a najavljuje da će nastaviti
trenirati još jače te će Kutini i RH nastojati donijeti još naslova i velikih sportskih rezultata.