Izbornik
Naslovnica Gradovi Zaprešić
Dobri duh Zaprešića

Zlatko cijeli život nekome pomaže, pomozite sad i vi njemu

kišobrani
Foto: Grad Zaprešić
Prodaju se “kockasti” kišobrani koji su bili izloženi na šetnici, a sav prikupljeni novac bit će doniran Zlatku Miklecu

Volontirao je gotovo u svim akcijama koje su se provodile u Zaprešiću, redovito sudjeluje u živim jaslicama, raznosi hranu u Caritasu i čini još štošta za sve kojima je pomoć potrebna zbog čega ne bi bilo pretjerano reći da je Zlatko Miklec dobri duh grada. Unatoč činjenici da u kući ima dvoje male djece s teškoćama u razvoju, nikada ni od koga nije tražio pomoć pa mu ju je na svoju ruku odlučio pružiti njegov šef Marin Rogić, inače vlasnik tvrtke Hrvatski kišobran u kojoj je i Zlatko zaposlen.

– Posljednjih dana sve je bilo u znaku Svjetskog nogometnog prvenstva i navijanja za vatrene pa smo u tom tonu oslikali i kišobrane koji su postavljeni na zaprešićkoj šetnici u sklopu ovogodišnjeg Banovanja. Budući da je Banovanje završilo, odlučili smo sve kišobrane koji su bili postavljeni, njih otprilike 180, prodati po akcijskim cijenama, a sav novac koji se skupi od te prodaje donirati Zlatku jer mu je pomoć doista prijeko potrebna – govori Marin Rogić.

Svi zainteresirani bonove za kupnju kišobrana mogu kupiti na dva punkta - u pubu SchlafRock koji se nalazi na adresi Trg žrtava fašizma 11 te u kafiću Macchiato u Ulici Baltazara Adama Krčelića 17. Cijene kišobrana kreću se od sedamdeset kuna do onoliko koliko želite izdvojiti, a nije na odmet napomenuti da bi cijena istih u redovnoj prodaji bila dvjestotinjak kuna. Na prvu se možda i može činiti mnogo, ali riječ je o proizvodu koji je puno čvršći od konkurentskih zbog načina na koji je šivan, a uz to se u njegovoj izradi koristi i fiberglas pa je jako savitljiv.

– Svakom kišobranu posvećuje se posebna pozornost i svaki se kroji ručno. Osobito ga vole oni koji ne žele da im se kišobran potrga u rekordnom roku, a ovaj odolijeva i najjačoj buri – kazuje Rogić koji voli napomenuti mu je najdraže kod “Hrvatskog kišobrana” to što je proizveden u Hrvatskoj i što prolazi kroz ruke vrijednih domaćih ljudi. Budući da Hrvatska ima dugu povijest proizvodnje kišobrana, njegov proizvod prepoznat je i u mnogim zemljama poput Engleske, Francuske i Njemačke, pa čak i dalekog Japana, ali najviše za njim “luduju” susjedi Talijani.

Zaprešić Ljetno Banovanje u Zaprešiću U manje od pet godina počeli su dolaziti i inozemni gosti