Jubilarna, 20. Noć muzeja u Brodsko-posavskoj županiji bila je vrlo sadržajna, a ni posjet nije izostao. Ovogodišnjom temom "Muzeji – vidljivi i nevidljivi" željelo se ukazati na važnost muzejskih institucija i svih drugih baštinskih ustanova koje prikupljaju, istražuju, čuvaju i javnosti predstavljaju vrijednu građu i kulturnu baštinu.
Bogatim programom manifestacija je obilježena i u dvjema županijskim ustanovama – Muzeju brodskog Posavlja te Spomen-galeriji Ivana Meštrovića u Vrpolju. Posjetitelji muzeja mogli su razgledati dvije izložbe. Izložbom "90 godina Muzeja brodskog Posavlja" nastavljeno je i obilježavanje obljetnice ustanove koja je zapravo mnogo više od onoga što je gostima svakodnevno vidljivo. Uz nedavno otvorenu izložbu "Srednjovjekovne crkve brodskog Posavlja", održano je i zanimljivo predavanje arheologa dr. sc. Juraja Belaja "Tragovi viteških redova u Hrvatskoj". Stalni suradnik dr. art. Igor Čabraja vodio je novu radionicu otkrivanja grafičke tehnike, dok je najmlađa publika uživala u pričama o svetosti i čudima bajkopričalice Sandre Vukoje.
U Meštrovićevoj galeriji ove su godine zaokružili kulturnu ponudu Vrpolja, a naglaskom na ostavštinu slavnog kipara i etnografsku baštinu. Uz stalni postav spomen-galerije, posjetitelji su mogli razgledati i djela velikog majstora u crkvi sv. Ivana Krstitelja, kao i stalni postav prošle godine otvorene eko-etno kuće. Više detalja o Vrpolju i okolici posjetitelji su mogli doznati iz etnografskih zapisa prof. Zvonimira Toldija, a upriličena su i dva njegova monologa u izvedbi pučke glumice Eve Janeš.