Izbornik
Naslovnica Županije Virovitičko-podravska
Čak 93 posto anketiranih izlagača sajmu je dalo ocjene vrlo dobar i odličan

Impresije izlagača i posjetitelja pokazuju da se naš trud i rad isplate

storyeditor/2025-02-21/a_viroexpo_6_foto_kristijan_toplak.jpg
Foto: Kristijan Toplak SVOJ DOLAZAK i na 29. Viroexpo najavilo je čak 98 posto izlagača, a dodijeljene su i titule za najuređenije izložbene prostore 28. Viroexpoa
Viroexpo je tri dana bio jedna od najvažnijih pozornica za obrtnike, gospodarstvenike i poljoprivrednike iz cijele Hrvatske, ističe župan Igor Andrović

Bila su to iznimno sadržajna tri dana, uz 514 izlagača iz Hrvatske i inozemstva, s mnoštvom poslovnih sastanaka i stručnih predavanja, uz nikad bogatiji vanjski izložbeni prostor i brojne nagradne igre, sažetak je to Međunarodnog sajma gospodarstva, obrtništva i poljoprivrede Viroexpoa 2025.

Već 28. sajam, Sajam s dušom, što mu je odnedavno i službeni slogan, privukao je više od 31.000 posjetitelja, a na njemu se i ove godine moglo pronaći sve, "od igle do lokomotive".

Najavili povratak

– Impresije izlagača i posjetitelja pokazuju nam da se naš trud, upornost i rad isplate. Zahvalni smo svima na dolasku i podršci te se okrećemo sljedećem 29. Viroexpou – kazao je direktor Viroexpoa Bojan Mijok.

A izlagači su doista oduševljeni. Po anketi koju je provela Hrvatska gospodarska komora, Županjska komora Virovitica, čak 98 posto izlagača najavilo je svoj dolazak i na 29. Viroexpo. Gotovo 90 posto izlagača ostvarilo je nove poslovne kontakte, a 93 posto anketiranih sajmu je dalo ocjene vrlo dobar i odličan. Osim toga, njih 90 posto zadovoljno je prodajom svojih proizvoda.

– Nakon svakog sajma, pa tako i ovog, imamo niz pozitivnih impresija. No počeli smo se okretati i budućnosti jer nedostaje nam unutarnjeg prostora za sve oni koji žele biti unutra. Želja nam je u budućnosti izgraditi novu halu od dodatnih oko 1000 četvornih metara zatvorenog izlagačkog prostora, čime bismo zadovoljili želje svih oni koji žele biti dio našeg sajma – naglasio je virovitičko-podravski župan Igor Andrović, ujedno i predsjednik Organizacijskog odbora Viroexpoa.

Najuređeniji prostor

Dodijeljene su i titule za najuređenije izložbene prostore 28. Viroexpoa. U kategoriji velikih izlagača slavio je Agroduhan, ispred TVIN-a i Podravke. U kategoriji malih izlagača slavila je Snježana obrt za cvjećarske usluge, a slijedili su ju PP Orahovica i Sandrini kolači.

Osim toga, priznanja su dodijeljena i Slovačkoj Republici i Bjelovarsko-bilogorskoj županiji. Podsjetimo, pokrovitelji ovogodišnjeg Viroexpoa bili su Vlada RH, Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i ribarstva, Ministarstvo turizma i sporta, Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova EU te Ministarstvo gospodarstva. Sajam organiziraju Virovitičko-podravska županija, Grad Virovitica, HGK Županijska komora Virovitica, HOK Obrtnička komora Virovitičko-podravske županije, Turistička zajednica Virovitičko-podravske županije, dok je tehnički organizator Viroexpo d.o.o. Partner sajma su bile Hrvatske šume, a zemlja partner Slovačka Republika. Županija partner bila je Bjelovarsko-bilogorska županija.

storyeditor/2025-02-13/dodjela_ugovora_za_igraliste_1.jpg Projekt promovira važnost tjelesne aktivnosti, zdrav načina života te razvoj mladih Ulaganje u sportsku infrastrukturu, ali i u bolju budućnost zajednice storyeditor/2025-02-14/novska_b_slager_radovi.jpg U Novskoj se izvode radovi vrijedni oko 22 milijuna eura Nikad više otvorenih gradilišta i započetih projekata u Novskoj storyeditor/2025-02-14/VJ_foto.jpg Erasmus+ projekt Gradonačelnik ugostio učenike iz Španjolske