Trinaest godina od početka gradnje vidikovca s restoranom na obali Kupe u središtu Siska završen je sudski spor između investitora i Grada Siska, a prema presudi taj nedovršeni objekt, ruglo obraslo u travu i šikaru, može tamo stajati i dalje. Ovisno o volji investitora. Grad Sisak je 2004. javnim natječajem prodao zemljište na obali Kupe i temeljem uvjeta tog natječaja kupac je u roku od dvije godine trebao sagraditi restoran s vidikovcem. Očekivalo se veće ulaganje kupca, dok bi grad dobio javni vidikovac s pogledom na Kupu i sisački Stari most.
Zemljište je kupio Građevinski obrt GRAS iz Siska, vlasnika Zdenka Marčelje, koji počinje gradnju, no nakon godine dana zapada u financijske probleme. Grad Sisak je produljivanjem roka nastojao Marčelji izaći u susret, no krajnji rok za završetak od 1. siječnja 2008. nije poštovan.
S dolaskom nove SDP-ove vlasti pokušava se riješiti problem jer nikome nije bilo u interesu da zgrada stoji nedovršena. No, dogovora nema pa u rujnu 2015. grad diže tužbu tražeći da se ugovor poništi jer nije ispunjena ugovorna obveza o dovršetku objekta do 1. siječnja 2008. Tužbom se traži povrat zemljišta u vlasništvo Grada Siska. Općinski sud u Sisku nedavno je presudio da je, s obzirom na to da je ugovor pravno prestao važiti još 1. siječnja 2008., zastara nastupila 1. siječnja 2013. Pa objekt ostaje u vlasništvu Marčelje.
"Da je tužitelj pokrenuo parnični postupak u roku od pet godina od trenutka kada je mogao zahtijevati ispunjenje obveze iz ugovora, isti je mogao osnovano tražiti i uspostavu prijašnjeg stanja koja je kao takva proizlazila iz ugovorne volje stranaka“, navodi u presudi sudac Vedran Medaković.
No, Grad Sisak tužbu je podnio nakon više od sedam godina otkad je, prema mišljenju suda, ugovor pravno raskinut. Grad je isticao u tužbi kako je Marčelja nastavio graditi i 2008., a da su sastanci s investitorom nastavljeni i kasnijih godina pa se zastara ne bi trebala voditi od tog datuma, ali sud to nije uvažio, već je smatrao da je stara vlast morala do 1. siječnja 2013. sudski tražiti ispunjenje odredbi proisteklih iz raskida ugovora, a to je povrat zemljišta u gradsko vlasništvu te ugovorna kazna od oko 300.000 kuna. Stoga, zbog zastare potraživanja, objekt ostaje u vlasništvu Marčelje, koji ističe kako je u njega prije desetak godina uložio oko pet milijuna kuna. Vlasnik ga može završiti kad to želi, ako uopće i bude htio. Što znači da zapušteno ruglo i dalje može „krasiti“ središte Siska. Uz to Grad Marčelji mora platiti 53.888 kn parničnog troška.