Izbornik
Naslovnica Županije Sisačko-moslavačka
Uređuje se prostor za potrebe ortodoncije, a na redu je nabava zubarskog stolca

U Domu zdravlja Kutina uz nove ordinacije uređena i senzorna soba

storyeditor/2025-02-21/smz_a_slager__4_.jpg
1/3
Foto: Sisačko-moslavačka županija ZDRAVSTVENE USLUGE približavaju se građanima, postaju im dostupnije i mogu realizirati sve svoje potrebe u pogledu zdravstvene zaštite
U uređenje novih ordinacija Županija je uložila više od 60 tisuća eura iz svog proračuna, a sve to doprinosi povećanju kvalitete zdravstvenih usluga u Kutini

U Domu zdravlja SMŽ-a u Kutini uređene su prostorije za nove ordinacije – dentalnu te ordinaciju za fizikalne vježbe za djecu. Župan Ivan Celjak sa suradnicima je obišao nove ordinacije, čije je uređenje počelo sredinom siječnja.

Širenje usluga

– Nastavljamo s ulaganjima u županijski zdravstveni sustav. U Domu zdravlja u Kutini uređujemo i opremamo prostor za potrebe fizikalne medicine i rehabilitacije, točnije za senzornu sobu s obzirom na to da su potrebe sve veće. Prostor smo u potpunosti renovirali i opremili, što će sigurno koristiti prije svega našoj djeci, ali i svim zaposlenicima Odjela za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju. Posebno nam je drago što je prošle godine u kolovozu u Dom zdravlja u Kutini došao i novi fizijatar. Isto tako smo dobili ortodonticu u Domu zdravlja u Kutini i za potrebe ortodoncije uređujemo prostor, koji je pri kraju. Ono što nam predstoji je nabava zubarskog stolca – rekao je župan za obilaska novouređenih ordinacija

Ravnateljica Doma zdravlja SMŽ-a Sanja Habek istaknula je kako je širenje zdravstvenih usluga na svakom području Sisačko-moslavačke županije izuzetno važno, osobito na području koje je određen broj kilometara udaljeno od opće bolnice.

– Na ovaj način približavamo zdravstvene usluge građanima, njima ona postaje dostupnija i mogu realizirati sve svoje potrebe u pogledu zdravstvene zaštite. Primjer za to je uređenje ove senzorne sobe, koju nam je uredila Sisačko-moslavačka županija. Zaista smo sretni i zahvalni na svakom ulaganju u zdravstveni sustav, a ulaganja u zdravstveni sustav u protekle 3-4 godine su veća nego u cijelom povijesnom razdoblju – rekla je ravnateljica Habek.

ZDRAVSTVENE USLUGE približavaju se građanima, postaju im dostupnije i mogu realizirati sve svoje potrebe u pogledu zdravstvene zaštite
Foto: Sisačko-moslavačka županija ZDRAVSTVENE USLUGE približavaju se građanima, postaju im dostupnije i mogu realizirati sve svoje potrebe u pogledu zdravstvene zaštite

U uređenje novih ordinacija Županija je uložila više od 60 tisuća eura iz svog proračuna. Novouređene ordinacije, rečeno je, doprinose povećanju kvalitete zdravstvenih usluga u Domu zdravlja SMŽ-a u Kutini.

Ulaganje i u Slavoniju

– Zadovoljni smo načinom na koji smo krenuli. Osim područja Siska i Banovine, gdje su zgrade doma zdravlja stradale u potresu, a koje su praktično sve nove i opremljene, također ulažemo na području Moslavine, zapadne Slavonije. Ono što je pred nama jest daljnje ulaganje na području Moslavine i Slavonije, kako u zdravstveni sustav tako i u obrazovni sustav te sustav socijalne skrbi za onaj dio za koji je nadležna Sisačko-moslavačka županija – zaključio je župan Celjak.

Za posjeta Domu zdravlja SMŽ-a u Kutini župan Celjak i suradnici održali su i kolegij s ravnateljima županijskih zdravstvenih ustanova te ustanova iz sustava socijalne skrbi.

storyeditor/2025-02-22/Mini_trznica.jpg Unapređenje infrastrukture Više brodskih naselja uskoro će dobiti minitržnice storyeditor/2025-02-21/kutina_a_slager_ugovor_s_bolnicom__1_.jpg Uzorci krvi transportirat će se u Sisak na analizu Iz Siska u Kutinu dolaze specijalisti,a u Domu zdravlja vadit će se i krv storyeditor/2025-02-21/PXL_161024_122320117.jpg Uručen je ugovor i za projekt "Osigurajmo im jednakost 8″ Gradit će se četiri nove biciklističke dionice, projekt vrijedan 4,7 milijuna eura