Naslovnica Gradovi Sveta Nedelja
Osnovnoškolci nagrađeni za sudjelovanje na državnim natjecanjima

Sveta Nedelja dodijelila priznanja najboljim učenicima i mentorima

1/2

Protekla školska godina za osnovnoškolce s područja Svete Nedelje bila je obilježena iznimnim uspjesima na državnim natjecanjima, što svjedoči o predanosti, radu i talentu mladih intelektualaca i njihovih neumornih vodiča, mentora. Na svečanom primanju, održanom u Gradskoj vijećnici 25. lipnja, dodijeljena su priznanja učenicima koji su sudjelovali na državnim natjecanjima, postigli jedno od prva tri mjesta, a njihovim mentorima dodijeljene su zahvalnice.

– Vaši su uspjesi dokaz da trud, rad i strast prema učenju donose nevjerojatne rezultate. Potičemo vas da nastavite tim putem te da i dalje težite izvrsnosti u svemu što radite. Posebno priznanje i zahvalnost želimo iskazati mentorima, bez kojih ovi uspjesi ne bi bili mogući. Vaša predanost, stručnost i neumorna podrška bili su ključni za uspjeh naših učenika. Hvala vam što ste bili uz naše učenike na njihovu putu do postizanja ovih značajnih rezultata – istaknuo je gradonačelnik Dario Zurovec.

IZNIMNI REZULTATI Priznanja i zahvalnice u prostorima Gradske vijećnice dodijelio je gradonačelnik Dario Zurovec

Priznanje Grada Svete Nedelje dobile su Magdalena Gabriša za osvojeno 1. mjesto na 66. Natjecanju mladih tehničara Republike Hrvatske za sedme razrede, Franka Brković koja je na istom natjecanju, za pete razrede, osvojila 2. mjesto te osmašica Dora Dobovičnik za osvojeno 10. mjesto, a na istom natjecanju sudjelovala je i Sara Rački te osvojila 22. mjesto. Priznanje je uručeno i Teni Herak koja je na Državnom natjecanju iz njemačkog jezika u kategoriji I., listi A, osvojila 11. mjesto, dok je na Državnom natjecanju iz matematike za šeste razrede, osvojivši 3. mjesto te na Državnom natjecanju iz informatike za šeste razrede, gdje je osvojila 4. mjesto, briljirala Ana Markoljević. Priznanja su uručena i Viktoriji Gašo Kasik za osvojeno 11. mjesto na Državnom natjecanju iz biologije, kao i Marku Markoljeviću za osvojeno 2. mjesto na državnoj razini natjecanja iz biologije u kategoriji 1. razreda srednje škole. Zahvalnice su pak uručene njihovim mentorima, Tihomiru Seničaru i Ireni Stojanović iz OŠ Sveta Nedelja te Petri Markanović, Marijani Sugović i Gordani Kalanj Kraljević iz OŠ "Vladimir Deščak".

storyeditor/2024-07-05/PRIJEM-UCENICI-DRZAVNA-NATJECANJA-1-1536x1024.jpg Učenici kod župana Najbolji na natjecanjima znanja storyeditor/2024-07-05/bj_a_skola_fo.jpg Konačan prijelaz svih bjelovarskih osnovnih škola na jednosmjensku nastavu Gradi se škola za 700 učenika prema najmodernijim standardima storyeditor/2024-07-05/Nagradeni_ucenici__1___1_.jpg Za obrazovanje izdvajamo 62 posto proračunskih sredstava, rekao je župan Stričak Ove školske godine učenici se s natjecanja vratili sa 101 medaljom