Turisti koji su upoznali hrvatsku obalu sve više žele upoznati i kontinentalnu Hrvatsku, osobito Slavoniju i Baranju, koja itekako ima što pokazati.
Brodsko-posavska županija prošle se godine našla na petom mjestu po rastu broja turističkih noćenja, i to za 17,2 posto, a u prvih šest mjeseci prošle godine bila je čak i na prvom mjestu po rastu noćenja. Rezultat je to kontinuiranog ulaganja u turističke proizvode i sadržaje, intenzivne promocije na domaćim i stranim tržištima, suradnje javnog i privatnog sektora i prepoznavanja potreba i zahtjeva turističkih trendova.
Turističku ponudu istočnog dijela Brodsko-posavske županije upotpunilo je nedavno otvorenje eko-etno kuće u Vrpolju. Riječ je o objektu u kojem se može vidjeti Slavonija kakva je nekad bila, sa sobom u kojoj su izložene narodne nošnje, više od 40 predmeta koji su se prije stotinjak godina koristili u svakodnevnom životu i tek nekoliko metara udaljenim ugostiteljskim objektom Teka u kojem se može uživati u eno-gastro ponudi.
– Ovo je jedna kockica u mozaiku. Mi uvijek komuniciramo ključne turističke proizvode, a to su kulturna i tradicijska baština, aktivni turizam uz čist i zdrav okoliš i eno-gastro ponuda. Svega toga pomalo ima i u ovoj općini – rekla je Ružica Vidaković, direktorica Turističke zajednice Brodsko-posavske županije.
Nositelj projekta izgradnje eko-etno kuće bila je Općina Vrpolje, a partneri Spomen-galerija Ivana Meštrovića, Turistička zajednica Brodsko-posavske županije i tvrtka Runolist. Tehničku potporu tijekom pripreme i realizacije projekta pružio je Centar za razvoj Brodsko-posavske županije. Projekt vrijedan više od milijun eura s 85 posto sredstava sufinancirala je Europska unija iz Europskog fonda za regionalni razvoj.