Izbornik
Naslovnica Županije Karlovačka
Realizacija

Pokrenut proces iseljavanja MIOŠ-a na novu lokaciju

Mješovito industrijsko – obrtnička škola
Foto: Kristina Štedul Fabac/PIXSELL/Ilustracija
Bit će izmještena u prostore Prirodoslovne škole Karlovac u gradsku četvrt Gaza gdje će dvije škole djelovati u istom prostoru, ali kao dvije samostalne škole kada napravimo uvjeti za kvalitetan rada škole - poručuju iz županije

- Obzirom da smo od Grada Karlovca dobili već dva puta pismo namjere da se njima, odnosno Osnovnoj školi Braća Seljan vrati prostor u kojem se nalazi Mješovito industrijsko – obrtnička škola, Karlovačka je županija pokrenula proces iseljavanja MIOŠ-a na novu lokaciju. Ona će biti izmještena u prostore Prirodoslovne škole Karlovac u gradsku četvrt Gaza gdje će dvije škole djelovati u istom prostoru, ali kao dvije samostalne škole kada napravimo uvjeti za kvalitetan rad škole - poručili su iz Odjela za školstvo Karlovačke županije. Iako se o iseljenju karlovačke srednje škole koja u središtu grada djeluje već gotovo dva desetljeća pričalo godinama, ono je sada pred realizacijom. 

Sjednica Vijeća u Karlovcu Vijećnici se pitaju Zašto je isti posao u Zagrebu plaćen više nego u Karlovcu?

Unapređenje kvalitete rada osnovne škole i stvaranje uvjeta za formiranje produženog boravka za osnovce, tek je jedan od razloga iseljenja  MIOŠ-a.

- Svakako podržavamo nastojanja Županije da se našoj školi nađe adekvatan prostor kojim ćemo nakon toliko godina dobiti svoj 'krov nad glavom' kako bismo se mogli i širiti. Sada smo podstanari, pa nismo u mogućnosti sami aplicirati na fondove EU za opremanje ili uređenje prostora. Uređenje Prirodoslovne škole te obližnje zgrade nekadašnje kožare na lokaciji Gaza – Struga za potrebe rada naše škole, zadovoljit će naše potrebe za radom i razvojem - kazala je Snježana Erdeljac, ravnateljica Mješovite industrijsko - obrtničke škole koja školuje učenike u deficitarnim zanimanjima.

Riječ je o školi koja ima 388 učenika i 62 djelatnika, školuje između ostalih zidare, mesare, keramičare, tesare, zatim frizere, pedikere, fotografe, građevinske tehničare i druga deficitarna obrtnička zanimanja. Iako ove školske godine nisu imali smjer zidara, aplicirat će ga za upis od jeseni. Dio praktične nastave; za  keramičare, soboslikare, zidare, montere suhe gradnje, već održavaju na lokaciji bivše kožare na Gazi, tako da će im nastojanja Županije pomoći.

- Ove smo godine osigurali 100.000 kuna za uređenje prostora na lokaciji Struga, te 813.650 kuna opremu, namještaj, računala i projektnu dokumentaciju za energetsku obnovu Prirodoslovne škole koja će koštati osam milijuna kuna, a bit će odrađena u 2019. godini - dodaju u Županiji.

Gimnazija u Karlovcu Najbolji u Hrvatskoj godinama Karlovački učenici prvi u GLOBE natjecanju tržnica Neradni dan Vijećnici bi da tržnica u Karlovcu radi nedjeljom