Prema trenutačnoj dinamici, do kraja godine bit će završeni radovi na središnjem paviljonu sisačke Opće bolnice „Dr. Ivo Pedišić.“
– Novi paviljon otvara novu fazu u razvoju naše bolnice. Na 8400 četvornih metara bit će osigurani optimalni uvjeti za rad ujedinjenog hitnog bolničkog prijma (OHBP), dnevne bolnice, dijalize, a uz prostor, time se osigurava i novi pristup radu. Na jednome mjestu trebale bi se naći ključne hitne službe te će se tako povećati kvaliteta usluga i zbrinjavanja pacijenta, a prostori dnevne bolnice omogućit će novi i angažiraniji pristup upravljanju skrbi za pacijente, bolje korištenje postojećih resursa i znanja koje imaju naši zaposlenici – kazuje ravnatelj sisačke Opće bolnice dr. Tomislav Dujmenović te ističe da će se dobiti mogućnost da razvijaju i edukacijske programe studenata i učenika, za što je osiguran poseban prostor i oprema.
Paralelno s radovima u bolnici se radi na edukaciji kadrova, analiziraju se opcije za nabavu optimalne opreme, a liječnici koji će voditi novi OHBP obišli su nekoliko bolnica kako bi se upoznali s načinom rada ujedinjenih hitnih službi. Kako ističe ravnatelj dr. Dujmenović, radovi na središnjem paviljonu produljeni su zbog komplikacija na zaštiti građevinske jame, no nakon što je riješen taj problem, odvijaju bez zastoja pa do kraja godine očekuju izgradnju paviljona.
No, nije samo središnji paviljon ono što će se ove godine u sisačkoj zdravstvenoj ustanovi napraviti.
– Građani nisu naši pacijenti samo kad uđu u naš bolnički krug, već s njima i drugim kolegama u zdravstvenom sustavu moramo neprekidno komunicirati. Suvremeno zdravstvo podrazumijeva partnerstvo i zato gradimo nov pristup. Partnerstvom želimo bolje planirati skrb, postići bolje rezultate, ali i olakšati ostvarivanje te bolje skrbi i za pacijente. Stoga smo pokrenuli organizacijske promjene i osnaživanje zaposlenika za nove uloge pa smo donijeli odluku o osnivanju Ureda za pacijente koji bi bio neposredan nositelj i koordinator tog novog pristupa prema zajednici – napominje dr. Tomislav Dujmenović.
Također, u 2020. nastavljaju s uređenjem bolničkih prostora, i vanjskih i unutrašnjih. Uz to u sisačkoj bolnici i dalje radi na ekipiranju i zadržavanju te privlačenju zdravstvenog osoblja, što je problem u Hrvatskoj.
– Zaposlenike se ne smije gledati kao na teret kad početkom mjeseca treba isplatiti plaće, već kao ključni resurs kojim ostvarujemo ulogu bolnice na dobrobit građana i s kojima zajednički gradimo budućnost. U zaposlenike i njihove radne uvjete mora se investirati. Primjerima pokazujemo da tako mislimo i radimo (studentska poliklinika, stipendije, Ured za edukacije, Ured za znanstveni rad…). To je dugotrajan proces, zahtijeva napor i upornost, ali samo tako možemo uspjeti u toj namjeri te već imamo primjere da nam zaposlenici iz drugih sredina dolaze i zadržavaju se u Sisku – zaključuje dr. Dujmenović.