Naslovnica Gradovi Koprivnica
kadetsko prvenstvo Hrvatske u ubrzanom šahu

Za koprivničke šahiste ova godina je vrlo uspješna

Ovog vikenda u Zagrebu je održano kadetsko prvenstvo Hrvatske u ubrzanom šahu.

Na prvenstvu su uspješno igrala tri koprivnička šahista u kategoriji dječaka do 12 godina u kojoj su nastupila 34 igrača, obaviještavaju iz Grada Koprivnice.

Amerikanci u Koprivnici Prilika za digitalnu transformaciju Amerikanci nas otkrili: 'Imate puno talenata u tehnološkom sektoru'

Jan Horčička je nakon odigranih 7 kola osvojio drugo mjesto sa 6 bodova (6 pobjeda i jedan poraz), a Emanuel Bunić i Matej Zadro bili su treći i četvrti s 5 bodova. Prvak Hrvatske je Damian Vučenović iz Zadra sa sedam bodova.

Kadete su za prvenstvo pripremali Krunoslav Novosel i Jurica Srbiš.

Ova godina vrlo je uspješna za koprivničke šahiste jer su ekipno ostvarili plasman u 1. kadetsku ligu, Emanuel Bunić osvojio je naslov državnog prvaka u standardnom šahu u uzrastu do 11 godina u Trogiru, a Jan Horčička pobijedio je na međunarodnom finalu Sportskih igara mladih u Splitu.

FUNK predstavio projekt FUNK - Centar izvan centra Nezavisna kultura Za "FUNK - Centar izvan grada" 800.000 kuna