Naslovnica Županije Bjelovarsko-bilogorska
Laura Šapić na najprestižnijem natjecanju u Abu Dhabiju

Golemi izazov: Više od 10 sati jahala pustinjom u jednom danu

Laura Šapić
Mlada Bjelovarčanka iz Konjičkog kluba Vinia postala je najmlađa hrvatska jahačica koja je uspjela odjahati takvu utrku

Reprezentativka hrvatske u daljinskom jahanju, Bjelovarčanka Laura Šapić iz Konjičkog kluba Vinia, sudjelovala je na najprestižnijem natjecanju u Abu Dhabiju. Laura je pod hrvatskom zastavom nastupila za arapski klub iz Dubaija na konju u vlasništvu toga kluba. Riječ je o međunarodnoj utrci dugoj 160 km.

Danijel Babić Bjelovarac Danijel Babić kuha pivo i otvorit će pivnicu Dao je otkaz na poslu i upustio se u vlastitu poduzetničku priču

U velikoj konkurenciji od 270 jahača Laura se plasirala na odlično 74. mjesto. Koliko je utrka bila zahtjevna i teška govori činjenica da je 150 natjecatelja nije uspjelo završiti. Više od 10 sati jahanja pustinjom u jednom danu bio je golem izazov, no Laura je odličnom pripremom i sjajnim jahanjem, pazeći ponajprije na dobrobit konja, utrku završila bez greške i ostvarila vrlo dobar plasman.

Ovom utrkom Laura Šapić postala je najmlađa hrvatska jahačica koja je uspjela odjahati utrku od 160 km.

Posebnost ove utrke su i izdašne nagrade, prvih 10 najboljih osvojilo je džipove i financijske nagrade u vrijednosti od 30 do 100.000 švicarskih franaka, svi ostali jahači koji su uspješno završili utrku uz opremu za konje i jahače osvojili su i financijsku nagradu od 25.000 švicarskih franaka. Nakon ove utrke Laura je pozvana da se i dalje natječe za isti klub.

Start-up Bjelovar Pokrenut je natječaj Start-up Bjelovar 2018. za poduzetničke ideje Za najbolju ideju 100 tisuća kuna