![](/media/daguerre/73/a9/1c9a5103ee20553840f6.png)
U povodu Međunarodnog dana sestrinstva Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs sa suradnicima primio je predstavnice i predstavnike medicinskih sestara i tehničara Doma zdravlja BBŽ-a, Opće bolnice Bjelovar, Zavoda za hitnu medicinu BBŽ-a, Hrvatske komore medicinskih sestara te Lige protiv raka Bjelovarsko-bilogorske županije.
– Jedina smo županija koja sufinancira usavršavanje medicinskih sestara i jedini u Hrvatskoj preveniramo nedostatak medicinskih sestara na našem području. Mislim da će ova mjera koju naša Županija provodi u budućnosti rezultirati da barem mi ne dopustimo manjak medicinskih sestara – naglasio je Mario Gazić, predsjednik Hrvatske komore medicinskih sestara BBŽ-a.
Naime, Bjelovarsko-bilogorska županija kako bi zadržala, ali i privukla liječničke i medicinsko osoblje provodi program „Za najveću vrijednost zdravstvenog sustava - liječnike i medicinsko osoblje“, za što je u tri godine osigurano 3,000.000 kuna.
– Biti medicinska sestra ili tehničar je životni poziv, a naša županija osjeća posebnu odgovornost prema zdravstvenoj zaštiti jer je zdravstvena skrb jedan od temelja kvalitetnog života. Jedina smo županija u RH koja ima trajne mjere potpore vezane uz zdravstveno osoblje. Uskoro ćemo imati potpisanih 70 ugovora u tri mjere te su to jedine mjere u RH namijenjene sestrinstvu koje ćemo i dalje podupirati – rekao je župan Bajs.