Izbornik
Naslovnica Županije Bjelovarsko-bilogorska
Otvorena vrata IT sektoru dala rezultate

Vodeća softverska tvrtka širi poslovanje na Bjelovar

Serengeti stiže u Bjelovar
Foto: Davor Višnjić/PIXSELL
Grad će tvrtki osigurati povoljan Tax free model, besplatan prostor, ali i plaćati mjesečne režije

Izgleda kako je grad Bjelovar ozbiljno pristupio svojim namjerama pretvaranja Bjelovara u grad 21. stoljeća, digitalizirani grad koji bi u bliskoj budućnosti trebao postati IT središte. Mnoge mjere donesene posljednjih godinu dana govore o tome, od digitaliziranja gradske uprave, uvođenja Tax free modela, preko 13 novih mjera za privlačenje poduzetnika, pokretanja Hub.in Bjelovar, odnosno digitalnog inovacijskog centra, do nagrada od 100.000 kuna za najbolji startup. Sve spomenuto omogućilo je otvaranje novih tvrtki na području grada, a jedna od njih najbrža je rastuća IT tvrtka u Hrvatskoj, Serengeti.

Suradnja s Veleučilištem

Riječ je o tvrtci specijaliziranoj za outsourcing razvoja softvera, a s radom planiraju početi već u ovom mjesecu. Softverska tvrtka koja radi velike enterprise sustave za klijente osnovana je 2007. i kontinuirano raste s obzirom na prihode i broj zaposlenih. Trenutačno zapošljava oko 90 ljudi, a usmjereni su na razvoj i održavanje poslovnih i mobilnih aplikacija, IBM, Microsoft i open source middleware rješenja.

Mario Petreković, Bojan Navojec, Goran Navojec Održana inauguracijska sjednica Osnovan KGB – članovi su Bjelovarčani sa zagrebačkom adresom

– Nama je posebno važno da ovakva tvrtka dolazi u Bjelovar. Mi kao grad izaći ćemo im maksimalno ususret. IT sektor u Bjelovaru ima velik potencijal pa ćemo za njega upotrijebiti još povoljniji Tax free model. Sve IT tvrtke moći će upotrebljavati gradski prostor besplatno, a pokrivat ćemo i režije. Tu će nam uvelike pomoći i projekt Hub.in Bjelovar koji je odobrila Europska komisija. Grad Bjelovar ima otvorena vrata za IT sektor. Puno očekujemo i od našeg Veleučilišta koje će ponuditi radnu snagu budućim IT tvrtkama s obzirom na to da obrazuje takve kadrove u sklopu studija Računarstva i Mehatronike – istaknuo je gradonačelnik Dario Hrebak.

Otvaranje tvrtke Serengeti i njoj sličnih zatvara krug koji je zamislila gradska uprava. Uvođenje smjera računarstva na Veleučilištu, projekt Hub.in Bjelovar, Tax free model, besplatan prostor, ali i plaćanje mjesečnih režija moglo bi, tvrde iz grada, privući daleko veći broj poduzetnika.

Rukometna lopta Tradicija Proslava 63. rođendana rukometnog kluba Bjelovar

– Doista želimo da priča o otvorenim gradskim vratima prema IT poduzećima uspije i zato nam je drago da nas je tvrtka Serengeti prepoznala – napominje Hrebak.

Vodeća softverska tvrtka dosad je poslovala samo u Zagrebu. No ostvarili su velik rast pa im je bila potrebna nova lokacija.

Želimo tu i ostati

– Dobra suradnja s gradom Bjelovarom bila je presudna da ovdje proširimo poslovanje. U planu je ove godine zaposliti desetak ljudi, a do kraja 2019. još dvadesetak koji će surađivati s najvećim globalnim korporacijama, a trajno će raditi iz Bjelovara. Imamo ozbiljnu namjeru ostati u Bjelovaru i razvijati se – objasnio je vlasnik Serengetija Goran Kalanj.

Upravo zbog ovakvih poteza broj zaposlenih u Bjelovaru povećao se za čak 410 u odnosu na lani.

Gradsko vijeće Bjelovar Žustra rasprava na Gradskom vijeću Gradonačelniku Hrebaku sumnjivo poslovanje Bjelovarskog sajma