Zbog dugotrajne suše šteta više od 293 milijuna kuna
Šteta utvrđena na više od 78 tisuća hektara poljoprivrednih površina, 617.450 voćaka i 1,4 milijuna trsova vinove loze, a oštećenje se kreće od 25 do 90 posto
Šteta utvrđena na više od 78 tisuća hektara poljoprivrednih površina, 617.450 voćaka i 1,4 milijuna trsova vinove loze, a oštećenje se kreće od 25 do 90 posto
Župan Ivan Anušić posjetio je u četvrtak OŠ „Vladimir Nazor“ u Čepinu, gdje osam pomoćnika u nastavi radi s devet učenika
Od ukupno 200.892 ha oranica na području Osječko-baranjske županije, jesenska sjetva obavljena je 61.500 ha. Pšenicom je zasijano 40.000 ha, ječmom 12.000 ha, uljanom repicom 7.500 ha, a zob je na 1.000 ha
'Jedan od mojih projekata je izdavanje građevinskih dozvola za 15 dana, ne može se više čekati tri ili šest mjeseci, ili godinu dana, pogotovo ako govorimo o strateškim investicijama', izjavio je Anušić
Novi župan Osječko-baranjske županije osvojio je 51,96 posto glasova
Slažem se s Glavašem da su izdajnici nešto najgore, takva mi se asocijacija javlja kad se njega sjetim, poručio je kandidat za osječko-baranjskog župana Vladimir Šišljagić
Predsjednik županijskog HSS-a Zvonko Pongrac pozvao je birače da u drugom krugu podrže Vladimira Šišljagića na konferenciji za novinare ocijenio je kako se Šišljagić u posljednjih osam godina dokazao kvalitetnim radom na čelu ove Županije
Predsjednik stranke Dragan Vulin rekao je da će HDSSB u drugom krugu izbora za župana podržati HDZ-ovog Ivana Anušića kojemu je protukandidat aktulani župan i disident iz HDSSB-a Vladimir Šišljagić
Ivan Anušić prema privremenim rezultatima osvojio je 38,13 posto, dok je aktualni župan Vladimir Šišljagić osvojio 30,71 posto glasova
Prema anketama, vodit će se tijesna borba između Ivana Anušića i aktualnog župana Vladimira Šišljagića, disidenta iz HDSSB-a koji je, kao nezavisni, u lovu na treći mandat i ostanak na političkom životu
Kandidat za osječko-baranjskog župana Ivan Anušić predstavio je akcijski plan demografske obnove županije koja bilježi najveći demografski minus
Da, mislio sam da je HDSSB ta stranka koja će se najbolje zalagati za Slavoniju i Baranju jer je imala dobar program, ali nakon 10 godina aktivnog članstva, zaključio sam da politika "Inati se, Slavonijo" nije donijela očekivane rezultate regiji, nego samo pojedincima. Od inata nema goreg zanata, obrazložio je Ribić