Njihova već nasmiješena lica dodatno se razvedre svaki mjesec kada na svoje školske stolove dobiju novi primjerak dječjeg časopisa Radost. Tada se zaboravljaju uobičajene školske obveze jer je prioritet Radost i vidjeti što sve novi broj donosi, kakvi su posteri…
Čuvaju se i posteri
– Djeca jako vole Radost koja je uistinu kvalitetan dječji časopis iz kojeg mogu puno toga naučiti i doznati. Nama nastavnicima najvažnije je što Radost prati plan i program te ga se može koristiti kao zamjenski udžbenik i što ga sva djeca dobivaju – kaže Ljilja Kojić, učiteljica 2.c razreda OŠ Siniše Glavaševića iz Vukovara, za čije sve učenike od 1. do 4. razreda tvrtka Adris osigurava besplatne primjerke popularnog časopisa.
Kojić dodaje i da učenici posebno vole čitati tekstove o životinjama, raznim neobičnostima, ali i pjesmice i radove drugih učenika.
– Super nam je Radost. Volimo čitati stripove i tekstove o životinjama – kažu nam dvojica Nikola iz ove vukovarske škole.
Sve stare brojeve imaju doma te ih svako malo prelistavaju. Jedan od njih ima i mlađeg brata, koji još ne ide u školu, ali također voli listati časopis koji brat dobiva u školi.
– Meni je Radost super. Ima tu puno toga zanimljivoga i što se meni sviđa. Kada sam kod kuće često čitam stare brojeve koje sve čuvam. Čuvam i postere – kaže nam učenica Karolina.
Njezine prijateljice Ana i Ivana također čuvaju sve stare brojeve Radosti i čitaju ih kada god im to školske obveze dopuštaju. I one najviše vole čitati stripove, tekstove o životinjama, ali i radove koje učenici širom Hrvatske šalju i koji se objavljuju.
Od korica do korica
– Svaki broj pročitam od korica do korica. Sve mi je super, ali najviše tekstovi o životinjama. Volim čitati i pjesmice. Imam sve brojeve, ali i postere koji mi se jako sviđaju – kaže nam Dunja.
I prijateljica Jelena također redovito čita Radost te kaže da ga često koriste i u školi tijekom nastave.
Učiteljica Kojić kaže da tvrtki Adris treba posebno zahvaliti na činjenici što svoj djeci osigurava besplatan primjerak časopisa jer bi u suprotnom zasigurno mnogo manje učenika bilo pretplaćeno.